Menü

BAŞARIYA GİDEN YOL

26 Ocak 2012 - MAKALELERİM

 

Çoğu zaman hepimizde olur.Sıkıntılarımız dağ gibi olmuş , içinden çıkılmaz hale gelmiştir.Aslında öyle değildir.Bizim o yöndeki odaklanmamız herşeyi kötü gösterir.

Yolun karşı tarafına geçip kedimize baktığımızda , çoğu işin halledilebileceğini çok rahatlıkla göreceğiz.Kimimiz her zaman şunu söyler ;

” Neye el atsam kuruyor. Hiç başarılı olamayacak mıyım ben ?”

Bunu söyleyen bir insanın hayatını incelediğimizde , kendisinin fark edemediği , hatta önemsemediği okadar çok başarısı olmuştur ki ; bunlar o kişiye gösterildiğinde , kendisi bile hayrete düşer.İşin özü insanın önce kendisini sevmesi ve güvenmesiyle başlar.

Bu bencillikse evet bencil olacaksın . Önce kendini seveceksin.Aynaya baktığında sen nasıl görünüyorsan , karşındaki insan da sana baktığında aynı görüntüyle karşılaşacaktır.Hadi hepimiz önce bir aynaya bakalım.Kaçımızın yüzü gülüyor.

Kaçımız içimizdeki güzelliği dışımıza yansıtabilmiştir.Sizinle karşılaşan insanlara hangi yüzünüzü göstermek istersiniz?Başarı önce kendini sevmek ve güvenmekle başlar.Sonrasında da hedeflenen noktaya gitmek için yılmadan uğraşmak gerekir.Attığımız her adım başarısızlıkla mı sonuçlanıyor.Yanlış ! Önce bu düşünce değişmeli .

UĞRANILAN HER BAŞARISIZLIK ,

BAŞARIYA ÇIKMAYAN HER KAPIDAN BİRİNİN KAPANMASIDIR !

Bakmak ve görmek . İşte iki benzer kelime ama iki ayrı anlamlı kelime.

Bunu yapabilirsek başarıya giden kapıyı aralamış olacağız.

(9)

Etiketler:, ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*