Menü

NEDAMET VE HUZUR

27 Ocak 2012 - MAKALELERİM
NEDAMET VE HUZUR

 

Gözyaşlarımız, pişmanlıklarımızın sessiz ağlayışıdır. Yapılan hatalar sonunda duyulan öfkeler ve sonunda gelen gözyaşları öfkemizden değil pişmanlığımızdandır. Hayatta bağlandığımız ne varsa tek kelimeyle tek cümleyle biter. Yer ağlar, gök ağlar, yürek ağlar. Önemli olan Yüreğin ağlamasıdır. Ağlayan yüreği, nedametin gözyaşları temizler. Yeniden doğuş için tohumlar ekilir yüreklere. Yeni başlangıçlar, yeni filizler. Yeniden doğuş. Öyle ki, baş eğmekten utanmadan, kibirlenmeden baş eğersin. Amenna dersin senden gelen her sefaya her cefaya. Yürekle bir yürek olursun. Haykırmak istersin dağa taşa. İncitmez, kimse üzemez artık seni. Bilirsin ki sevdiğin hep senin yanında. O’na güvenir, O’na inanırsın. Ellerini her açısında, bilirsin ki geri çevrilmeyeceksin.

Sen de dikkat edersin bir daha üzüp kırmamaya, değersiz çakılların içinde elmas madenini bulursun. Onsuz geçen zamanı geri getiremesen de, her dakikanı O’nun varlığını hissederek geçirmeyi arzularsın. O varsa, sen varsın. O varsa hayat var.

O’nu sevmek, günlerce çöllerde suya hasretken, suyun kaynağını bulmaktır. Zifiri karanlıktan aydınlığa çıkmaktır. Esaretten özgürlüğe kavuşmaktır.

Güneşi görmek için sabahı beklersin ya, işte O’nu görmek için vuslatı beklemek istersin. Muhteşem bir hazırlık yaparsın. O’nun rızasını almak, O’nun sevgisini kazanmak için. Her söz O’nu anlatır sana. Her çiçekte, her böcekte, O’nu bulursun. Hayata, O’nun hikmetiyle bakmaya başlarsın. Yüzünde, gönlünde O’nun yansımasını bulur insanlar. Sözün O’nu anlatır. Yüreğin O’nunla ısınır. O senin hayat ışığın, gözlerindeki parıltıdır.

Her gönül farklı anlatsa da, O tektir birdir. O sevdadır. O candır. O bedendeki ruh,O seni Yaratandır.

Yeniden doğuş, yeniden diriliş ancak O’nun ol demesiyle olur. Öl demesiyle ölür.

Alanda veren de O’dur.

Ben O’na emanet değil ancak eman (sığınırım, yardım isterim) olurum.O benim sahibimdir. Bu can, bu beden , değer verdiklerim bana O’nun emanetidir. Bunun içindir ki sevdiklerime gelecek her şerden O’na eman olurum.

Nedametin doruğundan, huzura uzana köprülerden yürümek, korktuğum için değil sevdiğim için ilerlemektir bendeki hâl.

Gönülden gönüllere ulaşan sevgi köprülerinde beraber olmak dileğimle.

(0)

Etiketler:, ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*