Menü

PKK VE YANDAŞLARINA SÖYLEYECEK SÖZÜMÜZ DİRENECEK GÜCÜMÜZ VAR

27 Ocak 2012 - MAKALELERİM
PKK VE YANDAŞLARINA SÖYLEYECEK SÖZÜMÜZ DİRENECEK GÜCÜMÜZ VAR

 

Hepimizin yüreğinde kanayan yaranın derinliği arttı, bugün Hakkâri Çukurca’dan gelen şehit ve yaralı askerlerimizin haberi, bizi derinden üzdü ama yıkmadı. Biz dimdik ayaktayız, size inat birlik ve beraberlik sancağının altında toplanacağız.

Üzüntümüz ve öfkemizin şiddeti, bin kurşuna bedeldir. Sizlerle mücadele etme gücümüz de, zekâmızda Allah’a şükür mevcut fakat sizde, anlayabilecek kapasite var mı bilinmez. Çünkü siz,bizim içimizde olup da sizin yanınızda olan vatan hainleri olmasa, birer koca hiçsiniz. İsrail, Suriye ve Irak’ı da arkanızda hissettiğiniz için sesiniz bu kadar çok çıkmakta. Nasıl olsa doğu bölgesindeki halk da sizden korkup, yardım ediyor, kendinizi yıkılmaz görmeniz normal.

Peki, gerçekten yıkılamaz mısınız? Öyleyse NEDİR bu panik, bu telaş, daha geçenlerde sizin pisliğinizden kaçan bir itirafçı, saldırıların özellikle polise, eşleri ve çocuklarına yönelik olacağına karar verildi diye açıklama yaptı. Siz de çok iyi biliyorsunuz ki; doğuya o bölgeyi avucunun içi gibi bilen profesyonel ordu ve özel harekât gelirse, direnme gücünüz kırılacak. Daha önce bir takım güçler ile Özel Harekât kötülendi, pasifize edildi. Evet, onları bu hale getiren de PKK nın varlığından rant elde edenlerdi. Daha Bugün Aksiyon Dergisinde bir itirafçının, Bazı üst rütbeli askerler tarafından, harita, kroki ve önemli bilgilerin PKK ya verildiğini, hangi karakolda kaç kişi, ne kadar mühimmatları var, hepsini bildiklerini yazılmıştı. Bu yazılanlar şayet gerçekse buradan gelen rantın büyüklüğünü gelin siz hesap edin.

Zaten doğu bölgesinin kilit noktalarında görev yapanlarda benzer şeyleri söyleyeceklerdir.

Biz güçlüyüz, Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle güçlüyüz. Kürt kökenli vatandaşlar üzerinde oynadığınız oyunlarında farkındayız.

Yalnız bildiğimiz bir şey daha var ki, bu ülkede yaşayan her Kürt vatandaşının da masum olmadığı.

Doğu Anadolu’da , bir şekilde kalıp yaşamış olanlar beni daha iyi anlayabilir. Dağdaki eşkıyaya baskı ile yardım eden olduğu gibi, gönüllü olarak yardım edenleri de var. Gündüz seninle dost olurlar, gece düşman. İnanın hiç anlayamazsınız.

1999 yılında Van’ın Erciş İlçesindeki Emniyet Müdürlüğüne roket atarla saldırı düzenlenmiş, şans eseri ölen ya da yaralanan olmamıştı? Faillerinin akasından takip edildiği halde yer yarılıp içine girmişlerdi. Erciş sokaklarında kaçmak kolay değildir, size kapısını açan, ya da o esnada saklayan biri yoksa kaçamazsınız. Şimdi burada gönüllü olarak yataklık edenler ile baskı ve korku ile yardım edenleri,yardım etmeseler bile ses çıkaramayanları iyi ayırt etmek gerekir.

BDP, PKK nin siyasi Partisi, ROJ TV de yayın organı. Aksini düşünen var mı? BDP yetkilileri sözde ekranlarda barış çubuğu uzatırken, il parti binalarındaki ikna odaları ile gençleri dağa çıkmaları için telkinlerde bulunup beyinlerini yıkadıklarını, örgütten kaçıp teslim olan arkadaşları söylüyor. Daha geçen gün ROJ TV, terör eylemlerinizi saat 14’den önce yapın diye bir açıklama yapmamış mıydı? Nice terör eylemlerinde, yayında verdikleri şifrelerle, eylemin hareket saatini, şeklini eylemcilere bildirmemiş miydi?

Herkes şunu iyi bilsin ki, bu dağlarda ölen kedi, köpek değil bizim polisimiz, askerimizdir. Duyarsız kalınamaz. Boş laflarla bu gemi yürümez.

Evladını dağa gönderen, çıkması için destekleyen anne, senin içinde ölen, canındır. Yalnız unutmayın ki, size dost görünen bu PKK militanları, sizin çıkarlarınız için değil, kendi planları için sizin çocuklarınızı, kardeşlerinizi hatta eşlerinizi kullanıyor, öldürtüyor. Eğer sizi düşünmüş olsaydı, pişman olup dönmek isteyen evlatlarınıza müsaade eder, kaçmaya çalışanları da öldürmezdi. Dikkat! Yılan ile dostluğunuz, kuyruğu kopuncaya kadardır. Kuyruğu koparsa gelip sizin can dediğinizi sokar.

Devlet yetkilileri artık harekete geçmeli, her yönden olmalı bu hareket. Sınır ötesi operasyonlardan, içimizdeki hain köstebeklerin temizlenmesine, profesyonel ordunun, Özel Harekâtın yürürlüğe bir an önce girmesine, doğudaki acemi askerlerimiz ile bu özel donanımlı askerlerimizin yer değişimine kadar gitmeli. Dahası şehir içlerindeki yöre halkına yönelik baskıları kaldırmak için çalışmalar yapılmalı, halk eğitilmeli,mesleksahibi olabileceği kurslar açılmalı, iş imkânları sağlanarak, PKK ya olan bağımlılıkları bitirilmeli, maddi yönden onlara destek olan her kurum ya da kuruluş bertaraf edilmeli, Yeni Anayasa bir an önce çıkarılmalı, Ergenekon, Balyoz davaları hızlandırılarak sonuçlandırılmalı, maşayı tutan kişilerin ipliği pazara çıkana kadar sürdürülüp devam etmeli bu hareket.

Özellikle varsa Ordunun, Emniyetin içindeki vatan hainleri tespit edilip yok edilmeli. Bu kurumlara, kaybettikleri itibarları geri verilmelidir. Bu halk ordusuna, emniyetine güvenmeyecek de KİME güvenecek?

Bir vatandaş olarak ben bunu istiyorum. Bu kararlılığı her kes göstermeli. Çok söz söylendi şimdi sıra icraatta. Artık bu yürek daha fazla şehit haberini kaldıramıyor.

‘, 1, 1, 0, 3, ‘2012-01-27 16:39:02’, 62, ”, ‘2013-03-09 22:04:09’, 62, 0, ‘0000-00-00 00:00:00’, ‘2012-01-27 16:39:02’, ‘0000-00-00 00:00:00’, ”, ”, ‘show_title=\nlink_titles=\nshow_intro=\nshow_section=\nlink_section=\nshow_category=\nlink_category=\nshow_vote=\nshow_author=\nshow_create_date=\nshow_modify_date=\nshow_pdf_icon=\nshow_print_icon=\nshow_email_icon=\nlanguage=\nkeyref=\nreadmore=’, 3, 0, 160, ”, ”, 0, 125, ‘robots=\nauthor=’),

(0)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*