Menü

HANGİMİZ ENGELLİYİZ ?

8 Mayıs 2012 - MAKALELERİM
HANGİMİZ ENGELLİYİZ ?

İnsanlığımızın, bilgimizin sınandığı bir dünyada yaşıyoruz.Hepimizin bir hedefi, ideali ve hayalleri var. Hayallerimizin peşinden koşarken, hayatı ıskaladığımız anlar oluyor.

Daha iyi yaşam şartı, maddi zenginlik arzusu benliğimizi kaplarken, yüreğimizin sesi gittikçe kısılıyor.

Yüreğinin sesi kısılanlar, hayata tek bir pencereden bakmaya başlıyorlar.

Koşarsan, ilerlersen hedefine ulaşırsın.Hedefine ulaşmak için her yol mübahtır şiarını yaşamaya başlıyorlar.

Engelleri aşarken, arada kaybolan değerlerin, yıkılan hayallerin, umutların, sessiz çığlıkların farkına varamıyorlar. Sonucunda sadece kendini düşünen, bencil ve kibirli bir insan topluluğu karşımıza çıkıyor.

Ezilmemek için ezeceksin !

Güçlüysen, başarılısın ama güçsüzsen yok olmaya mahkumsun ! Nidaları ile hayatı ralli pistine çeviren bu insanların tek hedefi yarışı kazanmak oluyor.

Hayat bir yarışsa şayet, bu yarışın kurallarını kim belirliyor. Yarışı kazanmak mı önemli, yoksa onuruyla yarışmak mı?

Vücutları sağlam ancak beyinleri özürlü olan bu gruba en iyi verilebilecek cevap şu olaydan çıkaracağımız sonuç olsa gerek:

Dünya engeliler olimpiyatında 100 metre koşusu yapılacaktır. Yarışmacılar yerlerini alırlar.Başlama işareti ile engelli çocuklar yarışa başlar. Bir çoğu bitiş çizgisine varmışken, arkadan gelen bir ses yeri göğü inletir. Ortalık birden sessizleşir ve tüm çocuklar arkalarına dönüp baktıklarında, yerde acı içinde kıvranan dowvn sendromlu arkadaşını görürler. Hepsi birden geri dönüp çocuğun yanına gelirler.Çocuk bacağını tutarak ağlamaya devam etmektedir.İçlerinden birisi eğilir ve çocuğun yaralı bacağından öper ve artık geçti der. Çocuk birden gülmeye başlar. Diğer engelli çocuklar da onu kollarından tutup, yerden kaldırırlar ve bitiş çizgisine kadar kolkola giderler.

Şimdi size soruyorum dostlar, sizce hangimiz engelliyiz?

(0)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*