Menü

BİR ANNENİN YÜREĞİNDEN, ŞEHİT ANALARIMIZA MEKTUP

10 Mayıs 2012 - MAKALELERİM
BİR ANNENİN YÜREĞİNDEN, ŞEHİT ANALARIMIZA MEKTUP

13 Mayıs Pazar Günü Anneler günü, başta Amerikalı Jarvis’in annesinin ölümü ardından yaşadığı üzüntüyü ebedi bir sevgiye dönüştürmek ve anlamlı hale getirmek için, ölüm yıl dönümünde onu arkadaşlarıyla birlikte anmasıyla başladı.

Tamamen sevgi odaklı kutlanmaya başlanan bugün özellikle ülkemizde, bir rant kapısı olmuş, kapitalist düşüncenin simgesi haline gelen günlerden biri haline dönüşmüştür.

Yılın bir gününü annemize övgüler yağdırıp göklere çıkartır, diğer günlerde ne yaparız o sizlerin yorumuna kalmış dostlar.

İnancını yüreğinde hissedenlerin ise her günü anneler günüdür. Çünkü cenneti, ayaklarının artına serilen kadına bizim dinimizde anne denir ve değeri hiçbir mücevher ile ölçülemez.

Bu yazımda anneler gününü farklı bir boyutuyla ele alıp, bu gün gerçekten kutlanacaksa ben şahsım adına bugünü şehit annelerimize ithaf ediyorum.

Gözyaşlarını, tülbendinin ucuyla silen bir ananın yüreğindeki evlat hasretini hangi kelimeler anlatabilir ki?

Ateş düşen ocaklarda, sessiz çığlıkların yükselişidir beni feryat ettiren.

Evladını kahpe bir kurşuna kurban eden annenin günüdür anneler günü. Şehitlik makamına ulaşan evladının bir daha sesini duyamaması, vuslatı hasretle beklediği günün manasıdır bugün

Şehit oğlunun, resmine bakıp helal etmesidir hakkını.

Kırk beş saniye içinde verilen haberlerin ardından, dinmeyen yürek yangınlarının alevidir bizi yakan.

Evladının kokusunu doyamayan ananın, gözyaşlarındaki teselliye iştirak eden duaların Arşı Alaya yükseldiği anlarda, yüreklerin burulduğu gündür bugün.

Genç fidanların, Cennette filizlenip taçlanmasıdır. Başlarına taç giyecekleri günü bekleyen anaların günüdür bugün.

Toprağın kara bağrında yatan evlatlarınızın her biri gonca bir gül olup aşk bahçesine, Güllerin Efendisi ile birlikte girmişlerdir.

Bu onuru taşıyan yürekli, yiğit analar!

Kınalı elleriyle, kınalı kuzularını uğurlayan, bayrağa sarılı naşını karşılayan analar! Bu yiğit evlatları doğurduğunuz için sizler hepimizin anasısınız.

Bu vatanın huzuru ,dirlik ve düzeni için görev yapan polislerimiz, askerlerimiz var olduğu müddetçe başınız önünüze eğilmeyecek, şanlı Al Bayrağımız göklerde dalgalanmaya devam edecektir.

Bu vatan, yiğit anaların doğurduğu kahraman evlatlarımızla, dilleri dualı analarımızla ayaktadır.

Sevgi bahçemizin solmayan gülleri!

Yavrularınız bizim de yavrumuz, sizler bizim de anamızsınız.

Şahsım adıma hepinizin ellerinden saygıyla öpüyorum.

Tüm şehit annelerimizin anneler günü kutlu olsun.

(0)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*