Menü

Kızılcabölük’te, sınav öncesi moral ve motivasyon

7 Haziran 2012 - HABERLER
Kızılcabölük’te, sınav öncesi moral ve motivasyon

Denizli”nin Tavas Kızılcabölük beldesinde, sınav öncesi moral ve motivasyon

Kızılcabölük’te LYS ve SBS öncesi sınavlara girecek öğrencilere yönelik ””moral ve motivasyon”” konulu seminer düzenledi.

Kızılcabölük Belediyesi Nikah ve Düğün Salonu”nda gerçekleştirilen seminere konuşmacı olarak Kişisel Gelişim Uzmanı Nuran Taydaş Çal katıldı.

Kızılcabölük Yaşar Öncan Lisesi ve Kızılcabölük Belediyesi’nin organize ettiği seminere Yaşar Öncan Lisesi, Endüstri Meslek Lisesi, M.Akif Ersoy İlköğretim okulu ve Atatürk İlköğretim okulu öğrencileri katıldı.

Kişisel Gelişim Uzmanı Çal, öğrencilere, hedef belirlemelerini, başarılı olmak için çok çalışmak gerektiğini, hayalleri, hedefleri olan insanların başarıya ulaşacağını, verimli ders çalışma tekniklerini, öğrencileri ders çalışmadan alıkoyan başlıca faktörleri, sınavda başarılı olmanın püf noktalarını ifade etti. Burada anlatılanları hayata geçiren öğrencilerin başarılı olacağını inandığını söyledi. Çal aynı zamanda masada ders çalışılmasını, ders çalışmaya başlamadan önce midenin tıka basa doldurulmaması gerektiğini yoksa ders çalışmaya başlamadan uykuya dalınabileceğini, çok aç olunduğunda da çalışılandan bir şey anlaşılamayacağını belirtti.

Uzman Nuran Taydaş Çal, çalışma masasında gerekli materyallerin dışında dikkati dağıtacak hiçbir şeyin olmamasını, çalışma odasında hedefe yönlendiren yazı ve resimler dışındaki posterlerin kaldırılmasını, cep telefonuyla fazla meşgul olmanın sonucunda ise duygusal problemlerin başarıyı engelleyeceğini anlattı.

Programın sonunda Kızılcabölük Belediye Başkan Vekili Fikret Avcar, Nuran Taydaş Çal”a katkılarından dolayı teşekkür ederek, “İyi insan, iyi vatandaş yetiştirmek için belediye olarak bunu kendimize görev ve sorumluluk bilmekteyiz. Öğrencilerimizi hayata hazırlamak, onların hayatı boyunca başarılı olmaları ve mutlu bir yaşam sürdürmeleri için onlara gerekli olan yaşamla ilgili bilgileri vermekle kendimizi sorumlu hissetmekteyiz. Böyle güzel ve faydalı bir seminerin gerçekleştirilmesinde emeği geçen Kızılcabölük Belediye Başkanı Abdulkadir Uslu”ya ve Yaşar Öncan Lisesi müdürü Dr. Yüksel Marım”a teşekkür ederiz.” dedi.

Seminere öğrencilerin yanı sıra beldedeki okulların idarecileri de katıldı.

Kaynak : Pamukkale Haber

(3)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*