Menü

POLİS DOSTUNDAN KILIF DİKEN VEKİLLERE MEKTUP

2 Ağustos 2012 - MAKALELERİM
POLİS DOSTUNDAN KILIF DİKEN VEKİLLERE MEKTUP

Siyasetin kirli yüzünü birçok kere görüyor ve her seferinde uzak durmaya çalışıyorum. Fakat yapılan haksızlıklar ve zulümler susmamı engelliyor.

Benim seçmen olarak kullanacağım bir oyum vardır. Bugüne kadar asla takım tutar gibi parti tutmadım. Yeri geldi oy verdiğim partiyi de eleştirdim. Eleştirmeye de devam ederim. Yanlışın yanında olmak, yanlışa kılıf uydurmaya çalışmak benim mizacıma uymaz.

Son Hatay Dörtyol da yaşanılan olaylar sonucu koyduğum tepki, Ak Parti taraftarlarınca eleştirildi, diğer parti taraflarınca övüldü. Eleştiriler de övgüler de benim için önemli değil. Olay belge ve tutanaklarla sabit bir olayken. Ortada usulsüz ve son derece rezil bir durum varken, hiçbir milletvekili ve oğluna hatta parti yanlısına yaranmak için haksızlığa göz yumup susamam.

Hem yazar hem de Milletvekilimiz sosyal medyada çıkıyor gazetesinde yazdığı yazıyı gururla paylaşıyor. Olayın komplo olduğunu, dayak atan polislerin, bir gencin ölümüne sebep olan polisin unutulduğunu yazıyor. Amaç kendi partisi içindeki Milletvekilini korumak ve olayı örtbas etmeye çalışmak.
Şimdi bu kurumda bu tür olaya karışan her polis açığa alınır. İhraç edilir. Kaldı ki bahsettiğiniz Ege Üniversiteli 19 yaşındaki öğrencinin ölümüne sebep olan polis memuru 2 sene hapis cezası alıp görevden ihraç edilmiştir.
Bunları benden daha iyi bildiğinize şüphem yok. Madem bu kadar maziye takıldınız sayın vekilim o zaman şu soruma cevap verebilir misiniz? Bunu size sosyal medyada da sordum ama cevabını alamadım. Şimdi Size ve sizin şahsınızda meclisteki tüm Millet Vekillerimize ve Hükümet kadrosuna soruyorum;
– 8 Yıllık polis memuru Nadir özgen, kaymakam ve askerimiz yaklaşık 1 senedir PKK nın elinde rehin. Aileleri perişan bu konu ile ilgili ne yaptınız? Neden bir senedir kurtulamadılar? Şayet kaçırılan bir vekil çocuğu ya da yakını olsa idi bu kadar uzun süre rehin kalır mıydı?
– Her seçim öncesi Polislerin özlük haklarına düzenleme getirilecek diye verilen sözler neden hâlâ tutulmuyor. Maliye bakanı biz polise zam yaptık diye kamuoyuna yanlış bilgi veriyor. Polis zam istemiyor polis Nuh zamanından kalma yönetmeliklerin değişmesini istiyor.
– Biz ek bütçe ayıramayız yoksa Yunanistan a döneriz diyen Maliye Bakanımızı desteklerken, Askere %20 iyileştirme zammı verince neden sus pus oluyorsunuz.Hem polise hem askere aynı oranda yapılması neden zorunuza gidiyor?
– Hak ve adalet kimin için bunun cevabını hanginiz verebilecek?
– Polis intiharlarının artışını da gözlerinizi kapatırken, gece yatağa yattığınızda vicdanlarınızın sesi sizi rahatsız etmiyor mu?
– Yıllarca Polis üzerinden siyaset yapıldı ve yıllarca polis “Sen benim kim olduğumu biliyor musun” tarzı söylemlerle karşılaştı itibarı zedelendi, sürüldü ve sizler bunu yapanları destekleyerek yanında yer alıyorsunuz. Bu ne kadar etik?
– Bir polis eşi intihar etti haberiniz oldu mu?
– Bugüne kadar kaç şehit askerimiz, kaç şehit polisimiz oldu sayısını biliyor musunuz?
– Kahramanları övmek mi gerek, ezmek mi?
Eski defterleri açmak gerekirse, bu halka verecek çok hesabınız olacak. Biz unutmadık ve unutturmamaya da devam edeceğiz. Unutanlar ve unutmuş gibi görünenler utansın.

(0)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*