Menü

BİR YÜREK SIZISI HİKAYESİ NADİR ÖZGEN

30 Ağustos 2012 - MAKALELERİM
BİR YÜREK SIZISI HİKAYESİ NADİR ÖZGEN

Bugün size vicdanları sızlatacak, bir senedir devam eden fakat sonlandırılamayan bir trajediden bahsedeceğim.

Nadir Özgen, Van ın Çatak İlçe Emniyet Amirliğinde görev yapan bir polis memurumuzdu. 10 Eylül 2011 Tarihinde evet yanlış okumadınız yaklaşık 1 sene önce görev yaptığı yerden Bölücü Terör Örgütü PKK lı teröristler tarafından kaçırılmıştır.

Ogünden bugüne kendisinden haber alınamayan polis memurumuzun ailesi ile bugünkü görüşmem sonucunda bir kez daha yıkıldım.

Baba Hidayet Özgen’in dokunaklı sözleri kalbimi deldi geçti. Hidayet amca tam bir dert ağacına dönmüş. Tam bir senedir arayan da soran da yokmuş onları

Çaresizliğin pençesinde kıvrandıklarını söylüyorlar.

Zaman zaman boğazına tıkanan düğümleri de belli etmek istemez iken sesi titriyor. Nasıl titremesin 1 senedir sesini bile duymadığı evladı için yanıyor yüreği.

Unutulmasından duyduğu acı daha büyük.

Oğlunuzun borçları vardı bildiğim kadar ile halledebildiniz mi dedim. Halledebildiğimiz kadarını dedi. Maaşını alamadıkları için de sıkıntı olmuş. Ama onun yüreği oğlunun sağ salim dönmesi için atıyor yine de.

İnsan böyle bir durum karşısında ne söyleyeceğini, duygularını nasıl ifade edeceğini şaşırıyor. Acısını anlayabilmemiz için yaşadıklarını yaşamamız lazım.

“Umudumuz olun bizim kızım “ diye söylediğinde, gözyaşlarımı daha fazla tutamadım.

“Merak etme Hidayet amca biz kocaman bir aileyiz size söz veriyorum elimizden ne geliyorsa yapacağız” dedim

Yapmalıydık da, birlik olmalıydık. Polis olup olmamız öne17mli mi? Bir vatan evladı kaçırılmış. Tek yürek, tek bilek olmamız gerekmez miydi?

Siyasi düşünce, ideoloji fark eder mi hiç böyle bir durumda. Vatan evladı kaçırılmış. Devletin güvenlik görevlisi kaçırılmış!

Hidayet Amca dertli,

“Milletvekilinden 48 saat içinde haber alındı da benim oğlumdan 1 senedir haber alınamıyor “ dedi. Haklısınız dedim haklısınız.

Sözcükler tıkanıyordu. Yüreğim yerinden sökülecek gibi acıyordu. Anneydim, sabahtan akşama kadar görmediğim çocuklarımın hasretini çekerken, 1 senedir sesini bile duymadığı oğul hasreti ne kadar acı veriyordu ona.

Suriye deki gazeteciler sağ salim ailesine teslim edildiğinde çok sevinmiştim. Belki dedim , belki Nadir ve diğer kaçırılan Kaymakam ve askerlerimiz de PKK nın elinden kurtarılır ama maalesef sonuç yine hüsrandı.

Bir Polisimizi kurtaramadıktan sonra devlet olarak üzerimize düşeni yapamadıktan sonra insan olarak ailesinin yüzüne bakmaya , bir şeyler söylemeye yüzümüz var mı bilemiyorum.

Bugün buradan kalpleri katılaşmamış, yüreğinde hâlâ vicdan kırıntıları bulunan tüm vatandaşlarıma, okuyucularıma sesleniyorum.

Polis Memuru Nadir Özgen ve diğer kaçırılıp ta kurtarılmayı bekleyen askerimiz, kaymakamımız için gelin tek yürek tek bilek olalım. Gündeme taşıyalım. Milletvekillerine, BİMER e fax mail atalım. Buraya yapacağınız sayısız yorum ile dikkat çekelim ve dua edelim.

Biz birlik olduk mu hiçbir güç bize dur diyemez. Haydi dostlar birlik olmaya

E-MAİL: nurancal@1dunyahaber.com

WEB: www.nurancal.com

TWİTER : @SARENDE

(1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*