Menü

EGM SANCILARI

20 Aralık 2012 - MAKALELERİM
EGM SANCILARI

 

“Zulüm ile abat olanın akıbeti berbat olur.”

Bir zulüm çemberinin içinde kalmış cesur yüreklere bu söz bir anlam ifade eder mi bilmiyorum ama onlar ellerini taşın altına değil, saltanattan örülmüş koca bir dağın altına koydular.

EMNİYET_SEN çığ gibi büyüyor. Her türlü zorlamalara, baskılara karşı büyüyor. Bir hayali gerçekleştiren genç dinamik bir ekibin, hayatta Allah dan başka korkularının olmaması belki de bu gücü onlara veriyor.

Yalnız bu istikrarlı çalışmalara karşı olan EGM nin sancıları giderek büyüyor. Sancılardan doğan rahatsızlıklar, zulüm ve baskı olarak geri yansıyor. Koca koca adamlar bunu yapanlar. Sudan bahanelerle tabelalarına takarlar, olmayacak yerlere sürgün ederler.

EGM bir yuva ise, bu yuvanın başındaki büyükler şefkatli, merhametli ve yol gösterici olmalıdır. Çalışanını yerden yere vurmamalı, ellerinden tutmalıdır.

Galiba ben daha büyük bir hayalin peşindeyim, EGM nin sendikaya destek vermesi gibi bir hayalin. Yalnız burada ince bir ayrıntı var ki, bu teşkilat içinde açıkça belirtemeseler de amirinden, komiserine içten içe destek ve gönül verenler de var. Belki de EGM bundan korkuyor. Korkunun ecele faydası yok. Şu sözü çok severim : “Kişiliğini makamdan alanlar, makamları ellerinden gidince kişiliksiz kalırlar.”

Adaletsiz davranılan makam ve mevkilerin koltukları, yarın mahşer gününde ateşten bir parça olup size yapışacaklardır. Kolay değil 250 bin kişi ve onların ailesinin vebali sizin üzerinizde makam ile zulüm bir yerde olmaz olursa bunun azabı büyük olur.

EMNİYET_SEN’ kurucu üyeleri ve mutfaktaki ekip arkadaşları, bu güne kadar tutarsızlıkları, haksızlıkları, tedbirsizlikleri gündeme getirdiler. Bunları dile getirmek bile bu teşkilatın içinde yürek isterdi ama yaptılar. Sonrasında birçok konuda düzelme oldu.

EGM, maalesef 2 yıla yakındır PKK Terör Örgütünün elinde rehin tutulan Polisi Nadir Özgen için ne yaptı?

EGM, polisin sorunlarını neden açık yüreklilikle dile getirip haklarını aramadı?

EGM, Kendi teşkilatı için bugüne kadar ne yenilik yaptı?

EGM, polis intiharlarının sebeplerini ve buna sebep olan etmenlerin giderilmesi için ne yaptı?

Bir teşkilatın başı, kendi elemanına sahip çıkmaz ise, daha çok şehit veririz. Daha çok polis intihar eder. Daha çok halk ile polis karşı karşıya gelir.

Hukukun bile saygı gösterip hakkını verdiği bir kuruluşa, EGM nin hırpalaması, küçük düşürmek için olmadık faaliyetlerin peşine düşerek, karalama kampanyası başlatması, hesaplara el konulması, diktatörlük zamanlarından kalma bir yönetimin şeklidir.

Çorak arazide Gülizar oluşturan tüm ekibe teşekkürlerimi sunuyorum.

Rabbim önünüzdeki engelleri bir bir kaldırsın. Unutmayın ki, Hak yolunda hak için yürüyenler asla yalnız değildir.

Ekilen ekinler, bir gün gelecek yeşerecek, belki sizler belki de sizlerden sonra bayrağı teslim alacak çocuklarınız bu meyveleri toplayacaklar.

Unutmayın “YA ÇARE SİZSİNİZ YA DA ÇARESİZSİNİZ”

(0)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*