Menü

MEKANIN CENNET OLSUN ŞEHİDİM

7 Ocak 2015 - MAKALELERİM
MEKANIN CENNET OLSUN ŞEHİDİM

Sözün bittiği yerde her zaman yüreğimizdeki duygular dile gelir. Derin bir hüzün kaplar her yerimizi. Ateşler düşünce ocaklara, dünyadaki tüm insanların gözyaşları dökülse yine de söndüremez bu yangını.

 Sultanahmet de yaşanan olay, taşlaşmamış bir kalp taşıyan her insanı derinden etkiledi. Fakat yine bir kısım çevrelerde tık yok. Çünkü onlar için ölen bir polisin çok da fazla bir değeri yok.

Şehidimizin katili canlı bombaya bile zamanında insanlık suçu işleniyor diye sahip çıkanlar, şimdi yaşanan bu olaylar sonrasında ne düşünüyorlar çok merak ediyorum.

Evet, maalesef çuvalladınız beyler bayanlar. Sırf muhalefet yapmak için sahip çıktığınız kişiler, bir yuvayı söndürdüler. Geride kalan iki aylık bu yavru, baba sevgisini asla tadamayacak, onun elinden tutup gezemeyecek, akşam olunca babacığım diye sarılacak bir boyun asla olmayacak. Ama ne önemi var değil mi? Çünkü o, polise taş atıp eylem yapan bir kişinin yavrusu değil, kahramanlaştırılması gerekmez. Okullarda, caddelerde protesto yapılması için bir sebep de yok değil mi? Çünkü o masum eylemcilerden biri değil. Hepiniz tabiî ki de Kenan Kumaş olmayacaksınız.(Kenan Kumaş, Sultanahmet de şehit olan polisimiz. İsmini bile duymamış olanlar vardır diye düşüyorum notu)Çünkü Kenan Kumaş, bir polis.

Merhamet etmeyene merhamet edilmezmiş. Bu olaya bir insan olarak etkilenmeyip, olayı farklı taraftan değerlendirip, tıpkı oh olsun der misali yazıp, çizen o çok kıymetli gazeteci yazarları da esefle kınıyorum. Böyle olayların devamını bekleriz diye temennide bulunurmuşçasına atılan twetler,yazılar sizin sadece kalitenizin derecesini gösterir.

Bugün benim içim yanıyor. Çünkü ne yaparsanız yapın o yavrunun hep bir yanı eksik kalacak. Her babalar gününde, bayramlarda elini öpeceği bir babası olmayacak. O anne, her seferinde ciğerinden parçalar koparak babasını anlatacak yavrusuna.

Çok şükür ki, hüzünlenen bir kalbim, yaşaran gözlerim var. İnsanlığınızı kaybetmemişseniz, aynı duygu ve düşünceleri sizlerde yaşıyorsunuzdur eminim. Çünkü insanlık, hiçbir ideolojiyi bünyesinde barındıramayacak kadar büyüktür. O Sadece ve sadece duyguların ortaya çıkış şeklidir.

Şayet bir parça insanlık kalmışsa ruhunuzda, hangi düşüncede olursanız olun bu ve bunun gibi olaylar karşısında susup sessiz kalmak yerine, tepkinizi yerine getirir, duygularınız ifade edecek bir yöntem bulursunuz. En azından oh olsun dercesine açıklamalar yapmazsınız.

Şehit polisimize Allah’dan rahmet acılı eşine ve ailesine sabırlar diliyorum.

Mekânın cennet olsun Kenan Kumaş.

E_Mail: nuran_cal@hotmail.com

WEB: www.nurancal.com

FACEBOOK: https://www.facebook.com/nuran.cal

(13)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*