Menü

BİZE NELER OLUYOR?

10 Ağustos 2015 - MAKALELERİM
BİZE NELER OLUYOR?

Bize ne oluyor diye sorarak başladım bugünkü yazıma. Bir cehalettir almış başına gidiyor. Gören gözler görmüyor, duyan kulaklar duymuyor. Dil söylemeye çekiniyor. Söyleyen de söylediğine pişman edilircesine linç girişimine uğruyor.

Dün İzmir Foça da meydan gelen terör saldırısı sonucu 1 askerimiz şehit olmuş, yaralı askerlerimiz de Ege Üniversitesine kaldırılarak tedavi altına alınmıştı. Ege Üniversitesinin kan anonsundan sonra binlerce İzmir li hastanenin kan merkezine akın etmiş, ulaşım kolaylığı sağlanması için taksicilerimiz ücret bile almadan kan gönüllülerini hastaneye yetiştirmiştir.

Bu bir insanlık dersidir. Bu vatan sevgisi, vatanı koruyan Mehmetçiğe verilen değerdir. Bu Teröre karşı tek yürek tek bilek olunduğunun göstergesidir. Buna rağmen bu durumu siyasi çıkarlarına alet etmeye çalışan, yetmeyip “İzmirliler oruç tutmadıkları için kan vermeye gittiler” diyen bir zihniyete de söyleyecek söz bulamıyorum. Bunu söyleyen insanlara edep Ya Hu diyorum. Kan vermek zaten orucu bozmuyor. Evet, verildikten sonra halsizlik ve baş dönmesi oluyor, sıvı alınması gerekiyor. Ancak biz zaten bunu biliyor ve bunu göze alarak koşuyoruz oraya. Hani son günlerde beyin bedava diye bir söz dolaşıyor ya ortada işte bu karalamaları yapan fitnecilerin beyni bedava çünkü değersiz. Çünkü o beyin zaten çalışmıyor. Azıcık çalışsa köstek yerine destek olacaklar zaten.

Biz böyle münafıkların desteğini zaten istemiyoruz. Gölge etmesinler başka ihsan eylemez diyoruz sadece.

Bizim siyasi düşüncemiz ne olursa olsun vatan ve bayrağımız söz konusu ise tek yürek olmayı becerebilmeliyiz. Düşünceler, inançlar farklı olsa da Vatanımız için tek yürek olamadığımızdan dolayı bu PKK ve yandaşları azdı. PKK ve yandaşlarının sesleri çok çıkmaya başladı.

Başka bir konu da, kardeşliğimizi zedelemeyelim öfkemize hâkim olalım konusu. Kürt kökenli vatandaşlarımızla bu toprakları birlikte yurt edinmişiz aynı bayrak altında, aynı Peygambere ve Allah a inanmışız. Bu bahsettiğim PKK yı lanetleyen ve onun uzantılarını desteklemeyen Kürt kökenli vatandaşlarımızdır. Biz onlarla zaten kardeşiz. Yalnız ister Kürt olsun ister diğer ırklardan olsun PKK ve yandaşlarını gizli ya da açık destekleyen insanlar da benim kardeşim olamaz.

Yurdun dört bir tarafından şehit haberleri gelirken aman susalım, zarar vermeyelim mantığını anlayamıyorum. Benim öfkem, bedduam PKK ve yandaşlarınayken ben neden susayım.

BDP nin haklarını savunduklarını sanan zavallılar gizliden ve ya açıktan PKK yı destekliyorlar.

Bugün her hakları mevcutken hâlâ BDP yi ve PKK yı destekliyorsa ben de bunun altında art niyet ararım kimse de kusura bakmasın.

Kim adak, kim yutak belli değil. Benim ahım bu soysuzlaradır. Bunu söylediğimde ırkçı, faşist ilan ediliyorum. Dün sosyal Medya da dile getirdim şimdi tekrar buradan da yazıyorum. PKK ve yandaşlarını gizli ve açıktan destekleyen herkes düşmanımdır. Ben onları kardeşim diyemem. Eğer buysa ırkçılık evet ben ırkçıyım. Faşistlikse evet ben faşistim.

Açık açık destekleyenler zaten ortada. Onlar kendilerini her ortamda gösteriyorlar. Bir de ortamdan çekinen, linç edilmekten korkan gizli destekçiler var ki ben onları teşbihte hata olmaz Asrı Saadet Zamanındaki münafıklara benzetiyorum. Müslümanlık hızla yayılmaya başlandığı bu dönemde ve dört büyük halife döneminde, Müslümanlar itibar görmeye başlamış, ticari faaliyetler yapılırken özellikle Müslüman olanlar tercih edilir olmuştu. Bir takım kişiler de bu durumu kendilerine çevirmek için Müslüman olmuş lakin bu özlerine inememişti. Çünkü menfaat için Müslüman olmuşlardı ve onlar ilelebet münafık olarak anılmışlardı.

İşte, PKK nın gizli destekçileri ozamanın münafıkları gibidir. İnsan sevgisi, vatan ve bayrak sevgisi yalandır. Bir avuç toprak kapma peşine düşmüşlerdir. Zihinlerinde, özellikle Doğu ve Güneydoğu da Kürdistan’ı kurma hayali yaşatmaktadırlar.

Şimdi dostlar, askerimi, polisimi doktorumu, öğretmenimi, kaymakamımı şehit eden bu soysuzlara destekleyenleri ben nasıl kardeşliğe zarar gelmesin diye beddua etmeyeyim. Terörü kınamayayım.

Kelimelerin bittiği yerde de Devlet yetkilileri dur diyemiyorsa partisi önemli değil buna da isyan ederim. Şayet iktidardaki oy verdiğim bir parti ise onu da eleştirmekten geri durmam.

Meclisteki siyasi partilerin hepsi kendi menfaatleri olduğu zaman tek oturumda karar alırken, Terör konusunda birlik olamıyorsa bütün siyasetçilere de “sizin orada ne işiniz var” derim.

Bugün Kars Emniyetinde yas var. Kaçakçılarla girdiği mücadelede bir polisimiz şehit oldu.

Kaçakçılıktan elde edilen paralar PKK ya giderken aman kardeşliğimize zeval gelmesin diye susarsam yarın mahşer gününde bu dil benden hesap sorar. Bunu yazmazsam bu el benden hesap sorar.

Biran kendinizi o acılı şehit ailelerinin yerine koyun ve o acıyı yüreğinizde hissedin.

“Ben oğluma bisiklet bile almamıştım başına bir hal gelir diye korktuğumdan” diye feryat eden şehit annesinin yerine koyun kendinizi.

Rabbim kimseyi evlat acısıyla imtihan etmesin dostlar.

Vatanın birlik ve selameti için canla başla mücadele eden polisimin, askerimin her zaman yanında olan ve Ona olan her saldırıyı kabul etmeyen, onlara silah çeken ile aynı safta bulunmayan kişilerin ırkı ne olursa olsun kardeşimdir ancak düşmanlık eden de düşmanımdır.

Tepkimi haksız bulanlara söyleyecek tek sözüm var.

Sizler hangi saftasınız?

(5)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*